Transportery płytkowe przeznaczone są do podawania, odbioru i przekazywania kartonów, pudełek, puszek, butelek, pojemników, itp. To urządzenie transportujące i pozycjonujące opakowania pod dozowniki wolnostojące z zabudowanymi chwytakami pojemników i czujnikami pozycji. Korzystając z naszej oferty mają Państwo możliwość zaprojektowania i wdrożenia przenośników płytkowych prostych i kątowych.

Transportery płytkowe mogą posiadać system sterujący. Mogą także zostać podłączone do urządzenia/maszyny. Prosta konstrukcja nośna umożliwia regulację wysokości. Elementem nośnym przenośnika płytkowego jest łańcuch płytkowy jedno lub wielorzędowy wykonany z tworzywa sztucznego, aluminium lub stali (nierdzewnej, kwasoodpornej). Transportowany ładunek przemieszczany jest na pasach różnego typu zbieraków i zastosowanych materiałów. Napęd przekazywany jest poprzez wał napędowy, zapewniający równy przesów podzespołów przenośnika płytkowego.

Transportery płytkowe przeznaczone są do przemieszczanie butelek, słoików - szklanych i plastikowych - puszek metalowych, kartonów i innych produktów. Moduły urządzenia, z dobranym nośnikiem w postaci przenośników płytkowych, mogą pracować w ruchu poziomym pod nachyleniem, prostobieżnie i zakrętowo.

Transportery płytkowe wykorzystywane są w procesach technologicznych: napełniania, etykietowania, zamykania, kapslowania, sortowania. Rama nośna, elementy łączne i ślizgowe zapewniają sztywność oraz stabilność całej konstrukcji. W sprzedaży przenośniki płytkowe posiadają aktualnie: model S, model Pax, transporter odgórny i inne.

Nieważne zatem, czy przenośnik płytkowy ma przechodzić przez jeden z układów, czy dostarczać opakowania pomiędzy, gdyż proponowane przez nas rozwiązania pozwalają na zaspokojenie obu potrzeb. Skutkiem tego jest możliwość pełnej automatyzacji procesu produkcji. Warto również dodać, iż szerokość transportera może być dowolnie kształtowana, zgodnie z wymaganiami klienta (bez względu na rodzaj zastosowanego materiału).